Asten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Asten (kthjellim).


Asten
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Asten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°24′11″V 5°44′50″L / 51.403055°V 5.74722°L / 51.403055; 5.74722 (Asten)Koordinatat: 51°24′11″V 5°44′50″L / 51.403055°V 5.74722°L / 51.403055; 5.74722 (Asten)
Sipërfaqja 71,38 km2
Popullsia 16.342 banorë 2010
Dendësia 228,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0493
Kodi Postar 5720-5725
Kodi statistikor 0743
Asten is located in Hollandë
Asten
Asten
Asten – harta_foto
www.asten.nl

Asten është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 71.38 km² dhe popullsi 16342 banorë[1]. Asten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]