Nuenen, Gerwen en Nederwetten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nuenen, Gerwen en Nederwetten (kthjellim).


Nuenen, Gerwen en Nederwetten
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Nuenen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Nuenen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°29′13″V 5°31′33″L / 51.486944°V 5.525833°L / 51.486944; 5.525833 (Nuenen, Gerwen en Nederwetten)Koordinatat: 51°29′13″V 5°31′33″L / 51.486944°V 5.525833°L / 51.486944; 5.525833 (Nuenen, Gerwen en Nederwetten)
Sipërfaqja 34,11 km2
Popullsia 22.227 banorë 2010
Dendësia 651,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 040
Kodi Postar 5670-5674
Kodi statistikor 0820
Nuenen is located in Hollandë
Nuenen
Nuenen
Nuenen, Gerwen en Nederwetten – harta_foto
www.nuenen.nl

Nuenen, Gerwen en Nederwetten është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 34.11 km² dhe popullsi 22227 banorë[1]. Nuenen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]