Grave (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grave (kthjellim).


Grave
—  komuna  —
stema_figuraGrave vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Grave
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′33″V 5°44′18″L / 51.759166°V 5.73833°L / 51.759166; 5.73833 (Grave)Koordinatat: 51°45′33″V 5°44′18″L / 51.759166°V 5.73833°L / 51.759166; 5.73833 (Grave)
Sipërfaqja 28,04 km2
Popullsia 12.900 banorë 2010
Dendësia 460,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0486
Kodi Postar 5360-5364, 5438
Kodi statistikor 0786
Grave is located in Hollandë
Grave
Grave
Grave – harta_foto
www.grave.nl

Grave është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 28.04 km² dhe popullsi 12900 banorë[1]. Grave është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]