Heusden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heusden (kthjellim).


Heusden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Heusden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Heusden, Vlijmen e Drunen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°42′15″V 5°10′07″L / 51.704166°V 5.168611°L / 51.704166; 5.168611 (Heusden)Koordinatat: 51°42′15″V 5°10′07″L / 51.704166°V 5.168611°L / 51.704166; 5.168611 (Heusden)
Sipërfaqja 81,18 km2
Popullsia 42.981 banorë 2010
Dendësia 529,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0416, 073
Kodi Postar 5150-5154, 5250-5256
Kodi statistikor 0797
Heusden, Vlijmen e Drunen is located in Hollandë
Heusden, Vlijmen e Drunen
Heusden, Vlijmen e Drunen
Heusden – harta_foto
www.heusden.nl

Heusden është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 81.18 km² dhe popullsi 42981 banorë[1]. Heusden, Vlijmen e Drunen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]