Landerd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Landerd (kthjellim).


Landerd
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Landerd.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Zeeland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°43′07″V 5°39′18″L / 51.718611°V 5.655°L / 51.718611; 5.655 (Landerd)Koordinatat: 51°43′07″V 5°39′18″L / 51.718611°V 5.655°L / 51.718611; 5.655 (Landerd)
Sipërfaqja 70,68 km2
Popullsia 14.894 banorë 2010
Dendësia 210,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0486
Kodi Postar 5374, 5375, 5410, 5411
Kodi statistikor 1685
Zeeland is located in Hollandë
Zeeland
Zeeland
Landerd – harta_foto
www.landerd.nl

Landerd është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 70.68 km² dhe popullsi 14894 banorë[1]. Zeeland është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]