Bladel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bladel (kthjellim).


Bladel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bladel.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Bladel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°22′00″V 5°13′00″L / 51.3667°V 5.21667°L / 51.3667; 5.21667 (Bladel)Koordinatat: 51°22′00″V 5°13′00″L / 51.3667°V 5.21667°L / 51.3667; 5.21667 (Bladel)
Sipërfaqja 75,71 km2
Popullsia 19.173 banorë 2010
Dendësia 253,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0497
Kodi Postar 5528-5534
Kodi statistikor 1728
Bladel is located in Hollandë
Bladel
Bladel
Bladel – harta_foto
www.bladel.nl

Bladel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 75.71 km² dhe popullsi 19173 banorë[1]. Bladel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]