Cuijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cuijk (kthjellim).


Cuijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Cuijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Cuijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°43′37″V 5°52′46″L / 51.726944°V 5.87944°L / 51.726944; 5.87944 (Cuijk)Koordinatat: 51°43′37″V 5°52′46″L / 51.726944°V 5.87944°L / 51.726944; 5.87944 (Cuijk)
Sipërfaqja 57 km2
Popullsia 24.447 banorë 2010
Dendësia 428,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0485
Kodi Postar 5430-5437, 5439, 5443
Kodi statistikor 1684
Cuijk is located in Hollandë
Cuijk
Cuijk
Cuijk – harta_foto
www.cuijk.nl

Cuijk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 57 km² dhe popullsi 24447 banorë[1]. Cuijk është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]