Woensdrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Woensdrecht (kthjellim).


Woensdrecht
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Woensdrecht.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Hoogerheide
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°25′48″V 4°18′18″L / 51.43°V 4.305°L / 51.43; 4.305 (Woensdrecht)Koordinatat: 51°25′48″V 4°18′18″L / 51.43°V 4.305°L / 51.43; 4.305 (Woensdrecht)
Sipërfaqja 91,99 km2
Popullsia 21.662 banorë 2010
Dendësia 235,48 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0164
Kodi Postar 4630-4645
Kodi statistikor 0873
Hoogerheide is located in Hollandë
Hoogerheide
Hoogerheide
Woensdrecht – harta_foto
www.woensdrecht.nl

Woensdrecht është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 91.99 km² dhe popullsi 21662 banorë[1]. Hoogerheide është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]