Bernheze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bernheze (kthjellim).


Bernheze
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Bernheze.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Heesch
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°41′35″V 5°31′31″L / 51.693055°V 5.525277°L / 51.693055; 5.525277 (Bernheze)Koordinatat: 51°41′35″V 5°31′31″L / 51.693055°V 5.525277°L / 51.693055; 5.525277 (Bernheze)
Sipërfaqja 90,38 km2
Popullsia 29.663 banorë 2010
Dendësia 328,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0412, 0413
Kodi Postar 5384, 5388, 5471-5473, 5476
Kodi statistikor 1721
Heesch is located in Hollandë
Heesch
Heesch
Bernheze – harta_foto
www.bernheze.org/

Bernheze është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 90.38 km² dhe popullsi 29663 banorë[1]. Heesch është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]