Rucphen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rucphen (kthjellim).


Rucphen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Rucphen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Rucphen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°31′55″V 4°33′35″L / 51.531944°V 4.559722°L / 51.531944; 4.559722 (Rucphen)Koordinatat: 51°31′55″V 4°33′35″L / 51.531944°V 4.559722°L / 51.531944; 4.559722 (Rucphen)
Sipërfaqja 64,49 km2
Popullsia 22.489 banorë 2010
Dendësia 348,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0165
Kodi Postar 4710-4722, 4735
Kodi statistikor 0840
Rucphen is located in Hollandë
Rucphen
Rucphen
Rucphen – harta_foto
www.rucphen.nl

Rucphen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 64.49 km² dhe popullsi 22489 banorë[1]. Rucphen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]