Werkendam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Werkendam (kthjellim).


Werkendam
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Werkendam.jpg
Pamje nga Werkendam

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Werkendam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′35″V 4°53′34″L / 51.809722°V 4.89277°L / 51.809722; 4.89277 (Werkendam)Koordinatat: 51°48′35″V 4°53′34″L / 51.809722°V 4.89277°L / 51.809722; 4.89277 (Werkendam)
Sipërfaqja 121,73 km2
Popullsia 26.382 banorë 2010
Dendësia 216,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0183
Kodi Postar 4250-4255, 4270-4273
Kodi statistikor 0870
Vendndodhja
Werkendam is located in Hollandë
Werkendam
Werkendam
Werkendam – harta_foto
www.werkendam.nl

Werkendam është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 121.73 km² dhe popullsi 26382 banorë[1]. Werkendam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]