Deurne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Deurne (kthjellim).


Deurne
Flag of Deurne
Official seal of Deurne
Location of Deurne
Population
 • Total31.536
Websitewww.deurne.nl

Deurne është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 118.37 km² dhe popullsi 31536 banorë[1]. Deurne është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]