Zundert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zundert (kthjellim).


Zundert
—  komuna  —
stema_figuraZundert Netherlands flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Zundert
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°28′13″V 4°39′36″L / 51.470277°V 4.66°L / 51.470277; 4.66 (Zundert)Koordinatat: 51°28′13″V 4°39′36″L / 51.470277°V 4.66°L / 51.470277; 4.66 (Zundert)
Sipërfaqja 120,75 km2
Popullsia 21.098 banorë 2010
Dendësia 174,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 076
Kodi Postar 4880-4891
Kodi statistikor 0879
Zundert is located in Hollandë
Zundert
Zundert
Zundert – harta_foto
www.zundert.nl

Zundert është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 120.75 km² dhe popullsi 21098 banorë[1]. Zundert është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]