Reusel-De Mierden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Reusel-De Mierden (kthjellim).


Reusel-De Mierden
—  komuna  —
stema_figuraReusel-De-Mierden Flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Reusel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°21′42″V 5°09′47″L / 51.36166°V 5.163055°L / 51.36166; 5.163055 (Reusel-De Mierden)Koordinatat: 51°21′42″V 5°09′47″L / 51.36166°V 5.163055°L / 51.36166; 5.163055 (Reusel-De Mierden)
Sipërfaqja 78,65 km2
Popullsia 12.564 banorë 2010
Dendësia 159,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013, 0497
Kodi Postar 5094-5096, 5540, 5541
Kodi statistikor 1667
Reusel is located in Hollandë
Reusel
Reusel
Reusel-De Mierden – harta_foto
www.reuseldemierden.nl

Reusel-De Mierden është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 78.65 km² dhe popullsi 12564 banorë[1]. Reusel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]