Oosterhout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oosterhout (kthjellim).


Oosterhout
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oosterhout.svg
Pamje nga Oosterhout

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Oosterhout
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°38′36″V 4°51′24″L / 51.6433°V 4.8566°L / 51.6433; 4.8566 (Oosterhout)Koordinatat: 51°38′36″V 4°51′24″L / 51.6433°V 4.8566°L / 51.6433; 4.8566 (Oosterhout)
Sipërfaqja 73,09 km2
Popullsia 54.164 banorë 2010
Dendësia 741,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0162
Kodi Postar 4849, 4900-4911
Kodi statistikor 0826
Vendndodhja
Oosterhout is located in Hollandë
Oosterhout
Oosterhout
Oosterhout – harta_foto
www.oosterhout.nl

Oosterhout është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 73.09 km² dhe popullsi 54164 banorë[1]. Oosterhout është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]