Oirschot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oirschot (kthjellim).


Oirschot
—  komuna  —
stema_figuraOirschot vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Oirschot
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′17″V 5°18′46″L / 51.504722°V 5.31277°L / 51.504722; 5.31277 (Oirschot)Koordinatat: 51°30′17″V 5°18′46″L / 51.504722°V 5.31277°L / 51.504722; 5.31277 (Oirschot)
Sipërfaqja 102,85 km2
Popullsia 17.749 banorë 2010
Dendësia 172,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013, 0499
Kodi Postar 5090, 5091, 5688, 5689
Kodi statistikor 0823
Oirschot is located in Hollandë
Oirschot
Oirschot
Oirschot – harta_foto
www.oirschot.nl

Oirschot është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 102.85 km² dhe popullsi 17749 banorë[1]. Oirschot është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]