Mill en Sint Hubert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Mill en Sint Hubert (kthjellim).


Mill en Sint Hubert
—  komuna  —
stema_figuraMill-en-Sint-Hubert vlag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Mill
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°40′51″V 5°47′43″L / 51.680833°V 5.795277°L / 51.680833; 5.795277 (Mill en Sint Hubert)Koordinatat: 51°40′51″V 5°47′43″L / 51.680833°V 5.795277°L / 51.680833; 5.795277 (Mill en Sint Hubert)
Sipërfaqja 53,08 km2
Popullsia 11.036 banorë 2010
Dendësia 207,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0485, 0486
Kodi Postar 5450-5455
Kodi statistikor 0815
Mill is located in Hollandë
Mill
Mill
Mill en Sint Hubert – harta_foto
www.gemeente-mill.nl

Mill en Sint Hubert është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 53.08 km² dhe popullsi 11036 banorë[1]. Mill është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]