Loon op Zand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Loon op Zand (kthjellim).


Loon op Zand
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Loon op Zand.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Kaatsheuvel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°37′39″V 5°04′33″L / 51.6275°V 5.075833°L / 51.6275; 5.075833 (Loon op Zand)Koordinatat: 51°37′39″V 5°04′33″L / 51.6275°V 5.075833°L / 51.6275; 5.075833 (Loon op Zand)
Sipërfaqja 50,72 km2
Popullsia 23.027 banorë 2010
Dendësia 454 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013, 0416
Kodi Postar 5170-5176
Kodi statistikor 0809
Kaatsheuvel is located in Hollandë
Kaatsheuvel
Kaatsheuvel
Loon op Zand – harta_foto
www.loonopzand.nl

Loon op Zand është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 50.72 km² dhe popullsi 23027 banorë[1]. Kaatsheuvel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]