Waalwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Waalwijk (kthjellim).


Waalwijk
—  komuna  —
stema_figuraWaalwijk vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Waalwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°40′57″V 5°04′10″L / 51.6825°V 5.06944°L / 51.6825; 5.06944 (Waalwijk)Koordinatat: 51°40′57″V 5°04′10″L / 51.6825°V 5.06944°L / 51.6825; 5.06944 (Waalwijk)
Sipërfaqja 67,72 km2
Popullsia 45.756 banorë 2010
Dendësia 675,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0416
Kodi Postar 5140-5146, 5160-5165
Kodi statistikor 0867
Waalwijk is located in Hollandë
Waalwijk
Waalwijk
Waalwijk – harta_foto
www.waalwijk.nl

Waalwijk është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 67.72 km² dhe popullsi 45756 banorë[1]. Waalwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]