Boxtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boxtel (kthjellim).


Boxtel
—  komuna  —
stema_figuraBoxtel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Boxtel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°35′28″V 5°19′39″L / 51.5911°V 5.3275°L / 51.5911; 5.3275 (Boxtel)Koordinatat: 51°35′28″V 5°19′39″L / 51.5911°V 5.3275°L / 51.5911; 5.3275 (Boxtel)
Sipërfaqja 64,77 km2
Popullsia 30.300 banorë 2010
Dendësia 467,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0411
Kodi Postar 5280-5283, 5298
Kodi statistikor 0757
Boxtel is located in Hollandë
Boxtel
Boxtel
Boxtel – harta_foto
www.boxtel.nl

Boxtel është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 64.77 km² dhe popullsi 30300 banorë[1]. Boxtel është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]