Brielle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brielle (kthjellim).


Brielle
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Brielle.svg
Pamje nga Brielle

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Brielle
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°54′11″V 4°09′50″L / 51.903055°V 4.163888°L / 51.903055; 4.163888 (Brielle)Koordinatat: 51°54′11″V 4°09′50″L / 51.903055°V 4.163888°L / 51.903055; 4.163888 (Brielle)
Sipërfaqja 31,12 km2
Popullsia 15.752 banorë 2010
Dendësia 506,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0181
Kodi Postar 3230 - 3235
Kodi statistikor 0501
Vendndodhja
Brielle is located in Hollandë
Brielle
Brielle
Brielle – harta_foto
www.brielle.nl

Brielle është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 31.12 km² dhe popullsi 15752 banorë[1]. Brielle është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]