Alphen aan den Rijn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alphen aan den Rijn (kthjellim).


Alphen aan den Rijn
—  komuna  —
stema_figuraAlphen aan den Rijn flag outline.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Alphen aan den Rijn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°08′01″V 4°39′33″L / 52.133611°V 4.6591667°L / 52.133611; 4.6591667 (Alphen aan den Rijn)Koordinatat: 52°08′01″V 4°39′33″L / 52.133611°V 4.6591667°L / 52.133611; 4.6591667 (Alphen aan den Rijn)
Sipërfaqja 57,68 km2
Popullsia 72.577 banorë 2010
Dendësia 1.258,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172
Kodi Postar 2400 - 2409, 2471, 2445
Kodi statistikor 0484
Alphen aan den Rijn is located in Hollandë
Alphen aan den Rijn
Alphen aan den Rijn
Alphen aan den Rijn – harta_foto
www.alphenaandenrijn.nl

Alphen aan den Rijn është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 57.68 km² dhe popullsi 72577 banorë[1]. Alphen aan den Rijn është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]