Graafstroom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Graafstroom (kthjellim).


Graafstroom
—  komuna  —
stema_figuraGraafstroom flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Bleskensgraaf
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′00″V 4°48′00″L / 51.8833°V 4.8°L / 51.8833; 4.8 (Graafstroom)Koordinatat: 51°53′00″V 4°48′00″L / 51.8833°V 4.8°L / 51.8833; 4.8 (Graafstroom)
Sipërfaqja 69,32 km2
Popullsia 9.814 banorë 2010
Dendësia 141,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0693
Kodi Postar 184
Kodi statistikor 0693
Bleskensgraaf is located in Hollandë
Bleskensgraaf
Bleskensgraaf
Graafstroom – harta_foto
www.graafstroom.nl

Graafstroom është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 69.32 km² dhe popullsi 9814 banorë[1]. Bleskensgraaf është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]