Schoonhoven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schoonhoven (kthjellim).


Schoonhoven
—  komuna  —
stema_figuraSchoonhoven vlag.svg
Pamje nga Schoonhoven

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Schoonhoven
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′45″V 4°51′23″L / 51.945833°V 4.856388°L / 51.945833; 4.856388 (Schoonhoven)Koordinatat: 51°56′45″V 4°51′23″L / 51.945833°V 4.856388°L / 51.945833; 4.856388 (Schoonhoven)
Sipërfaqja 6,96 km2
Popullsia 11.986 banorë 2010
Dendësia 1.722,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2871
Kodi statistikor 0608
Vendndodhja
Schoonhoven is located in Hollandë
Schoonhoven
Schoonhoven
Schoonhoven – harta_foto
www.schoonhoven.nl

Schoonhoven është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 6.96 km² dhe popullsi 11986 banorë[1]. Schoonhoven është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]