Lisse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lisse (kthjellim).


Lisse
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Lisse.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Lisse
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′35″V 4°33′40″L / 52.259722°V 4.56111°L / 52.259722; 4.56111 (Lisse)Koordinatat: 52°15′35″V 4°33′40″L / 52.259722°V 4.56111°L / 52.259722; 4.56111 (Lisse)
Sipërfaqja 16,11 km2
Popullsia 22.321 banorë 2010
Dendësia 1.385,54 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0252
Kodi Postar 2160-2163
Kodi statistikor 0553
Lisse is located in Hollandë
Lisse
Lisse
Lisse – harta_foto
www.lisse.nl

Lisse është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 16.11 km² dhe popullsi 22321 banorë[1]. Lisse është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]