Spijkenisse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Spijkenisse (kthjellim).


Spijkenisse
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Spijkenisse.svg
Pamje nga Spijkenisse

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Spijkenisse
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′00″V 4°19′00″L / 51.8333°V 4.3166°L / 51.8333; 4.3166 (Spijkenisse)Koordinatat: 51°50′00″V 4°19′00″L / 51.8333°V 4.3166°L / 51.8333; 4.3166 (Spijkenisse)
Sipërfaqja 30,23 km2
Popullsia 72.442 banorë 2010
Dendësia 2.396,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0181
Kodi Postar 3200 - 3209
Kodi statistikor 0612
Vendndodhja
Spijkenisse is located in Hollandë
Spijkenisse
Spijkenisse
Spijkenisse – harta_foto
www.spijkenisse.nl

Spijkenisse është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 30.23 km² dhe popullsi 72442 banorë[1]. Spijkenisse është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]