Ter Aar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ter Aar (kthjellim).


Ter Aar
—  woonplaats  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Nieuwkoop
Koordinatat 52°10′00″V 4°42′29″L / 52.16666°V 4.708055°L / 52.16666; 4.708055 (Ter Aar)Koordinatat: 52°10′00″V 4°42′29″L / 52.16666°V 4.708055°L / 52.16666; 4.708055 (Ter Aar)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172
Kodi Postar 2460-2461
Ter Aar is located in Hollandë
Ter Aar
Ter Aar

Ter Aar është një qytezë në Nieuwkoop, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ter Aar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare