Leidschendam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leidschendam (kthjellim).


Leidschendam
—  woonplaats  —
stema_figuraVlag leidschendam.gif
Pamje nga Leidschendam

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Leidschendam-Voorburg
Koordinatat 52°04′48″V 4°23′44″L / 52.08°V 4.3955°L / 52.08; 4.3955 (Leidschendam)Koordinatat: 52°04′48″V 4°23′44″L / 52.08°V 4.3955°L / 52.08; 4.3955 (Leidschendam)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 2260 - 2267
Vendndodhja
Leidschendam is located in Hollandë
Leidschendam
Leidschendam
Leidschendam – harta_foto

Leidschendam është një qytezë në Leidschendam-Voorburg, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]