Voorhout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voorhout (kthjellim).


Voorhout
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Voorhout.svg
Pamje nga Voorhout

Ndërtesë klasike me status rijksmonument në Voorhout

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Teylingen
Koordinatat 52°13′23″V 4°29′11″L / 52.223055°V 4.486388°L / 52.223055; 4.486388 (Voorhout)Koordinatat: 52°13′23″V 4°29′11″L / 52.223055°V 4.486388°L / 52.223055; 4.486388 (Voorhout)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Voorhout is located in Hollandë
Voorhout
Voorhout

Voorhout është një qytezë në Teylingen, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Voorhout – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare