Bodegraven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bodegraven (kthjellim).


Bodegraven
—  woonplaats  —
stema_figuraBodegraven flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Bodegraven-Reeuwijk
Koordinatat 52°04′51″V 4°44′55″L / 52.080833°V 4.748611°L / 52.080833; 4.748611 (Bodegraven)Koordinatat: 52°04′51″V 4°44′55″L / 52.080833°V 4.748611°L / 52.080833; 4.748611 (Bodegraven)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172
Kodi Postar 2410 - 2411
Bodegraven is located in Hollandë
Bodegraven
Bodegraven

Bodegraven është një qytezë në Bodegraven-Reeuwijk, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bodegraven – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare