Pijnacker

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pijnacker
Stema zyrtare e Pijnacker

Pijnacker është një qytezë në Pijnacker-Nootdorp, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pijnacker – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website