Nieuwerkerk aan den IJssel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwerkerk aan den IJssel (kthjellim).


Nieuwerkerk aan den IJssel
—  woonplaats  —
stema_figuraVlagNieuwerkerkaandenIJssel.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Zuidplas
Koordinatat 51°58′00″V 4°36′30″L / 51.96666°V 4.60833°L / 51.96666; 4.60833 (Nieuwerkerk aan den IJssel)Koordinatat: 51°58′00″V 4°36′30″L / 51.96666°V 4.60833°L / 51.96666; 4.60833 (Nieuwerkerk aan den IJssel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180
Kodi Postar 2910-2914
Nieuwerkerk aan den IJssel is located in Hollandë
Nieuwerkerk aan den IJssel
Nieuwerkerk aan den IJssel

Nieuwerkerk aan den IJssel është një qytezë në Zuidplas, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]