Schipluiden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schipluiden (kthjellim).


Schipluiden
—  woonplaats  —
Schipluiden is located in Hollandë
Schipluiden
Schipluiden
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Midden-Delfland
Koordinatat 51°58′35″V 4°18′53″L / 51.976388°V 4.314722°L / 51.976388; 4.314722 (Schipluiden)Koordinatat: 51°58′35″V 4°18′53″L / 51.976388°V 4.314722°L / 51.976388; 4.314722 (Schipluiden)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Schipluiden – harta_foto

Schipluiden është një qytezë në Midden-Delfland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Schipluiden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare