Daphne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daphne
Daphne
Daphne
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Malvales
Familja: Thymelaeaceae
Grupi: Daphne
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Daphne është grup mëse 50 antarë Thymelaeaceae

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Daphne acutiloba
 • Daphne alpina
 • Daphne arbuscula
 • Daphne aurantiaca
 • Daphne bholua
 • Daphne blagayana
 • Daphne caucasica
 • Daphne cneorum
 • Daphne genkwa
 • Daphne giraldii
 • Daphne glomerata
 • Daphne gnidioides
 • Daphne gnidium
 • Daphne jasminea
 • Daphne jezoensis
 • Daphne kamtschatica
 • Daphne kiusiana
 • Daphne kosaninii
 • Daphne laureola
 • Daphne longilobata
 • Daphne mezereum - Jargavan mali
 • Daphne mucronata
 • Daphne odora
 • Daphne oleoides
 • Daphne papyracea
 • Daphne petraea
 • Daphne pontica
 • Daphne pseudomezereum
 • Daphne sericea
 • Daphne striata
 • Daphne sureil
 • Daphne tangutica

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]