Darnius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Darnius
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Darnius is located in Spanjë
Darnius
Darnius

Koordinatat: 42°22′9″V 2°50′4″L / 42.36917°V 2.83444°L / 42.36917; 2.83444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Jaume Madern i Cruset
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.93 km2
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Darniuenc, darniuenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 22′ 9″ Veri

2° 50′ 4″ Lindje


Darnius është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Darnius ka 537 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Darnius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale