Das, Catalonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Das, Catalonia
Komunë
noform
Coma Oriola, Das
Vendndodhja
Das, Catalonia is located in Spanjë
Das, Catalonia
Das, Catalonia

Koordinatat: 42°21′48″V 1°52′16″L / 42.36333°V 1.87111°L / 42.36333; 1.87111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.9 km2
Lartësia 1219 m (m.n.d.)
Popullsia 222 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit alpenc/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 170617
Koordinatat 42° 21′ 48″ Veri

1° 52′ 16″ Lindje


Das, Catalonia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Das, Catalonia ka 222 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]