Dashamir Gëzdari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dashamir Gëzdari lindi më 20 shtator të vitit 1953 në Tiranë, ndërsa në vitin 1973 përfundoi studimet në shkollën e mesme të Mjeshtërisë Sportive, për t’u diplomuar më pas në institutin e lartë të kulturës fizike Vojo Kushi. Gjatë karrierës së tij si futbollit ka luajtur me Partizanin dhe Lushnjën, ndërsa më vonë ka punuar si trajner portierësh në skuadra të ndryshme, kryesisht te Partizani dhe së fundmi te Kukësi, skuadër me të cilën arriti të kualifikohej deri në fazën play-off të Europa Ligë.