Defne Samyeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Defne Samyeli
Informacione personale
Ditëlindja 17 mars 1972
Vendlindja Stamboll, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Lugina e Ujqërve Kurthi
Kombësia Turk

Defne Samyeli (lindi më 17 mars 1972) është gazetare dhe aktore.

Kanalet televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1991-1994: Star TV
 • 1994: Teleon TV
 • 1994-1995: Show TV
 • 1996-2002: Kanal D
 • 2002-2007: Show TV
 • 2010: atv
 • 2011: a Haber

Programet televizive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1991-1994: Salı Pazarı (STAR TV)
 • 1992-1993: İyi Günler Türkiye (STAR TV)
 • 1994: Pazar Show (SHOW TV)
 • 1994-1995: Show'da Show (SHOW TV)
 • 1996: Şakalamaca (KANAL D)
 • 1996-1999: Defne Samyeli ile Gecenin İçinden (KANAL D)
 • 1998: Defne Samyeli ile Flaş Haber (KANAL D)
 • 1999-2002: Kanal D Ana Haber Bülteni (KANAL D)
 • 2002: Seçim 2002 (SHOW TV)
 • 2002-2007: Show TV Ana Haber Bülteni (SHOW TV)
 • 2004: Seçim 2004 (SHOW TV)
 • 2006: Vizyon (SHOW TV)
 • 2007: Seçim 2007 (SHOW TV)
 • 2010: Herşey Bambaşka (ATV)
 • 2011: 45 Dakika (A HABER)
 • 2011: Söz Teması (A HABER)

Serialet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Serial Roli
2013 Babam Sınıfta Kaldı Çiğdem
2015-duke vazhduar Lugina e Ujqërve Kurthi Zejnep / Asja