Degaña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Degaña
Stema zyrtare e Degaña
Popullsia
 • Gjithsej1.270
Emri i banorëvedegañés

Degaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Degaña ka 1270 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Degaña – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale