Dega e vogël (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dega e vogël është një film i vitit 2015 me regjizor Bertrant Shijaku dhe prodhues Genti Gjonaj. Filmi është prodhim i shtëpisë filmike "Bota shqiptare" me mbështetjen e Qendrës Kinematografike.

Përshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e një dege të vogël që dëshiron vetëm të jetë e lirë. Një ditë, dega e vogël kërkon ndihmë nga miku i saj, qukapiku, për ta ndihmuar atë të ndahet nga pema e nënës. Qukapiku është më shumë se i gatshëm për ta ndihmuar, por një shqiponjë mund të sjellë një katastrofë të mundshme.[1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Producenti: Genti Gjonaj
  • Regjizori: Bertrand Shijaku
  • Skenari: Kujtim Gjonaj Bertrand Shijaku
  • Fotografi: Spartak Papadhimitri
  • Redaktor: Dionis Papadhimitri
  • Muzika: Miron Kotani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]