Dehesas Viejas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dehesas Viejas
Komunë
Stema_figuraBandera de Dehesas Viejas (Granada).svg
Vendndodhja
Dehesas Viejas is located in Spanjë
Dehesas Viejas
Dehesas Viejas

Koordinatat: 37°28′25″V 3°33′7″P / 37.47361°V 3.55194°P / 37.47361; -3.55194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Granada
Qarku Los Montes
Kryetari i Bashkisë Maximiliano Castilla Luzón
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.72 km2
Lartësia 812 m (m.n.d.)
Popullsia 772 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit izaviejero/a, desavejeño/a or dehesero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18567
Koordinatat 37° 28′ 25″ Veri

3° 33′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.dehesasviejas.es


Dehesas Viejas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Montes, të provincës Granada. Dehesas Viejas ka 772 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]