Deir Alla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deir Alla
arabisht : مدينة دير علا
Qytet
noform
Vendndodhja
Deir Alla is located in Jordania
Deir Alla
Deir Alla
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°11′20″V 35°36′11″L / 32.18889°V 35.60306°L / 32.18889; 35.60306

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Balqa
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 6899 (2004) banorë (2004)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 11′ 20″ Veri

35° 36′ 11″ Lindje

Deir Alla (arabisht: مدينة دير علا) është një qytet në governoratin BalqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]