Demir Kapia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Demir Kapi
Демир Капија
Qytezë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Demir Kapi is located in Maqedonia e Veriut
Demir Kapi
Demir Kapi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa DK
Koordinatat 41° 24′ 18″ Veri

22° 14′ 56″ Lindje

Popullsia 3,725 banorë (2002)
Faqja Zyrtare www.demirkapija.gov.mk