Jump to content

Denis Atkins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Denis Atkins
Të dhënat vetjake
Datëlindja8 nëntor 1938
VendlindjaBradford, Angli
Data e vdekjes13 shtator 2016
PozicioniMbrojtës
Karriera me të rinjtë
1955–1960Huddersfield Town
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1955–1968Huddersfield Town194(0)
1968–1971Bradford City108(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Denis Atkins (8 nëntor 1938 – 13 shtator 2016) ishte futbollist anglez i cili ka luajtur si mbrojtës në skuadrën Huddersfield Town dhe Bradford City gjatë 12 viteve të karrierës së tij mes viteve 1959 dhe 1971.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "DENIS ATKINS - 1938-2016". Arkivuar nga origjinali më 30 shtator 2016. Marrë më 17 shtator 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://www.thetelegraphandargus.co.uk/sport/sportbcfc/14745240.Former_Bradford_City_defender_Atkins_dies/?ref=rss