Jump to content

Derë e hapur (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kur Elma e cila ishte shtatëzanë kthehet nga Italia në Shqipëri, ajo dhe motra e saj Rudina, u nisën në një udhëtim të gjatë për të takuar babanë e tyre të rreptë dhe tradicional. Ato shpresojnë se gjatë kësaj kohe do të gjejnë edhe një djalë i cili do të luaj rolin e bashkëshortit të Elmës.

[1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Zhanri: Dramë
  • Producent: Eno Milkani
  • Drejtues: Florenc Papas
  • Skenarist: Florenc Papas, Ajola Daja
  • Fotograf: Sevdije Kastrati
  • Kast:Luli Bitri, Jonida Vokshi, Amos Zaharia.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 prill 2019. Marrë më 6 shkurt 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)