Jump to content

Derby

Coordinates: 52°55.32′N 1°28.55′W / 52.92200°N 1.47583°W / 52.92200; -1.47583
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

52°55.32′N 1°28.55′W / 52.92200°N 1.47583°W / 52.92200; -1.47583

Derby

Derby është qytet në krahinen DerbyshireAngli. Ndodhet në qendër të Midland në Britaninë e Madhe. Është një qytet rreth 236.300 banore (2006).

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Derby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale