Jump to content

Des Moines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Des Moines
Des Moines
Qytet
801 Grand (Grup Financiar Kryesor), Qendra Botanike e De Moines, Ura Kruidenier Trail, dhe Godina e Parlamentit të Ajovësova
801 Grand (Grup Financiar Kryesor), Qendra Botanike e De Moines, Ura Kruidenier Trail, dhe Godina e Parlamentit të Ajovësova
Nofkat: 
Hartfordi i Perëndimit
Popullsia
 • Gjithsej(2.010) 203,433
{{{postal_code_type}}}
50301, 50340, 50310
Faqja zyrtarewww.www.dmgov.org

Des Moines (shqiptohet "De Moin") është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i shtetit IowaSHBA-së dhe qendra e Rrethit Polk.