Devotshmëria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"Piety", Galeria e Fotografive Dulwich.

Devotshmëria është një virtyt që mund të përfshijë përkushtimin fetar ose shpirtëror. Një element i përbashkët në shumicën e koncepteve të devotshmërisë është një detyrë respekti. Në një kontekst fetar, devotshmëria mund të shprehet përmes aktiviteteve ose përkushtimeve të devotshme, të cilat mund të ndryshojnë midis vendeve dhe kulturave.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]