Jump to content

Dhalla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dhalla është nënprodukt i qumështit që përgatitet nga kosi dhe uji, ndërkohë që në shumë raste përfshihet dhe kripa. Dhalla është ndoshta një nga pijet më të lehta që mund të përgatitet në shtëpi. Mjafton të përzihen të gjithë përbërësit e lartpërmendur në sasi të ndryshme dhe do të përftoni dhallën e mirë e super të shijshme. Dhalla është një pije shumë e preferuar sidomos gjatë stinës së verës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]