Dhiban (Jordani)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhiban
arabisht : ذيبان
Qytet
noform
Vendndodhja
Dhiban is located in Jordania
Dhiban
Dhiban
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°29′56″V 35°47′8″L / 31.49889°V 35.78556°L / 31.49889; 35.78556

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Madaba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.24 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 29′ 56″ Veri

35° 47′ 8″ Lindje

Dhiban, Jordan (arabisht: ذيبان) është një qytet në governoratin MadabaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]